Sumula Parcial

CAMPEONATO PAULISTA DE SNIPE

Results are provisional as of 19:06 on November 4, 2016

Overall

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 27, Scoring system: Appendix A
Rank Numeral Timoneiro Proeiro Categoria Clube Flotilha R1 R2 R3 R4 Total Nett
1st 31208 Rafael Gagliotti Henrique Wisnieswski Senior ICS OURO 1.0 1.0 2.0 1.0 5.0 5.0
2nd 5 José Roberto de Jesus Leonardo H.M.dos Anjos Senior GVI OURO 2.0 2.0 6.0 5.0 15.0 15.0
3rd 31093 Leonardo Prioli Gabriel Chorociejus Senior YCP OURO 4.0 4.0 5.0 3.0 16.0 16.0
4th 31320 Felipe Pereira Meira Bruno Ferreira Senior Iate Clube de Brasília OURO 7.0 9.0 3.0 4.0 23.0 23.0
5th 31104 Ricardo Canepa Barbosa Gustavo Simões Furtado Senior GVI OURO 12.0 8.0 7.0 6.0 33.0 33.0
6th 31394 Rene Hormazabal Anderson Brandão Senior GVI OURO 3.0 28.0 OCS 4.0 2.0 37.0 37.0
7th 31281 Anna Julia Tenório Diego Aboud Junior EVI OURO 6.0 7.0 12.0 13.0 38.0 38.0
8th 31110 José Vicente Monteiro William Gomes de Moura Senior GVI OURO 9.0 6.0 1.0 28.0 OCS 44.0 44.0
9th 31279 Joshua Miguel Rafal Carvalho Junior EVI OURO 19.0 3.0 14.0 11.0 47.0 47.0
10th 31352 Caio Prado Carlos Ney Ribeiro Senior YCSA OURO 17.0 15.0 8.0 8.0 48.0 48.0
11th 31155 Roberto Pontes Samuel Souza B VeV OURO 16.0 18.0 10.0 7.0 51.0 51.0
12th 30664 Gustavo Migliano Mariana Peccicacco Mista   OURO 14.0 22.0 9.0 10.0 55.0 55.0
13th 30670 Bruno Ruthenberg Maria Laura Varela Mista YCSA OURO 11.0 11.0 21.0 12.0 55.0 55.0
14th 27397 Bruno Nanni Franco Kraiselburd Senior YCSA PRATA 8.0 16.0 13.0 28.0 DNC 65.0 65.0
15th 30856 Enrico Francavilla Frederico Francavilla Senior YCSA PRATA 5.0 5.0 28.0 DNC 28.0 DNC 66.0 66.0
16th 31197 Roberto Blum Laura Coelho Mista YCSA PRATA 18.0 19.0 20.0 14.0 71.0 71.0
17th 31154 Pedro Paulo Grangeiro Micael Oliveira Junior VeV PRATA 28.0 DNF 24.0 11.0 9.0 72.0 72.0
18th 27207 Iwan Balian Guilherme Secomandi B Itaupu PRATA 26.0 14.0 18.0 15.0 73.0 73.0
19th 27052 Carlos Frederico Hackerott Eric van Deursen Senior YCP PRATA 13.0 17.0 17.0 28.0 DNF 75.0 75.0
20th 30513 Jonas Chorociejus Gisele M G Chorociejus Master YCP PRATA 10.0 13.0 28.0 DNC 28.0 DNC 79.0 79.0
21st 30651 Paulo Axel Dalgas Frisch Valentina Varela Mista YCP PRATA 20.0 12.0 19.0 28.0 DNC 79.0 79.0
22nd 31102 Mario Vicente Sacconi Francisco Inacio D Sacconi Pais e Filhos YCSA PRATA 15.0 10.0 28.0 DNF 28.0 DNC 81.0 81.0
23rd 31064 Carlos Traversa Matheus Paiva Master Itaupu PRATA 24.0 25.0 16.0 16.0 81.0 81.0
24th 31242 Paulo Abi -Eçab Charles Daniel Junior YCP PRATA 22.0 23.0 22.0 17.0 84.0 84.0
25th 31004 Gustavo Ley Cauê Ley Senior 483 PRATA 21.0 21.0 15.0 28.0 DNC 85.0 85.0
26th 29823 Alonso Lopez Cesar Seabra B YCP PRATA 23.0 26.0 23.0 18.0 90.0 90.0
27th 30691 Roberto Campos Priscila Carmona Mista YCSA PRATA 25.0 20.0 28.0 DNF 28.0 DNC 101.0 101.0



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com